úterý 17. března 2015


"Co to znamená, chytit druhý dech, chytit čerstvý vítr do plachet, dostat v životě druhou šanci? Znamená to křičet HOŘÍ, když se ocitnete v plamenech. Znamená to dotknout se temnoty a vstoupit do ní a okusit smrt skrze tu jizvu napříč tělem, která mi po tom otřesu zůstala, skrze první snímek, z něhož vyplývalo, že by to mohlo dopadnout dobře, že to mám v játrech. Hořím, protože vítr rozfoukává plameny, aby prohořely strachem. Nesmíme se ničeho bát, ničeho. Kromě nás nám totiž nikdo na pomoc nepřijde.

Druhý dech se nepojí s vlastněním nebo získáváním nebo kupováním nebo nabýváním. Chytíte ho, když se všeho vzdáte, začnete dávat víc, než jste mysleli, že máte, dávat dvojnásob toho, co si berete. To, co přichází, se nepodobá ničemu, co jsme kdy znali. (...) Vítr se zvedne z prachu, ze země. Nabere sílu jako písečná bouře. (...) Ten vítr vám možná vyrve to, bez čeho jste se nedokázali obejít, nebo jste si to alespoň mysleli, a rozsah a způsob ztrát určí, jestli přežijete.

Vzdejte se vlastního pohodlí. Musíme v sobě najít sílu dojít až tam. Musíme v sobě najít sílu opustit království a vzdát se pokladů.
To s námi se zvedne ten vítr. Podkopávali nás, snižovali, podceňovali, ale my víme, kdo jsme, a dokážeme chytit druhý dech. Nechme se tím větrem nést. Proměňme bolest v sílu, oběť v pochodeň, nenávist k sobě samým v čin, posedlost sebou samými ve službu, v oheň, ve vítr. Vítr. Vítr. Objevte v sobě čistotu větru, jeho možnosti a vytrvalost a hrozivost, zkuste i vy uvést věci do pohybu, aniž byste za sebou museli zanechat stopu, staňte se součástí toho živlu, ač nikdo neví, kde začíná, a přesto se nemůže nezvedat. Nemůže se nezvedat. Zvedá se. Zvedá."

EVE ENSLER   V těle světa

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji Vám za návštěvu a za všechny Vaše milé komentáře :)