středa 30. dubna 2014

Josef Formánek  Létající jaguár


... 16/2014 ...


V roce 2004 se spisovatel Josef Formánek a nakladatel Ivo Železný vsadili, že Formánek zvládne během 12 hodin napsat knihu a Železný ji dokáže za stejnou dobu vytisknout a rozvézt alespoň do dvaceti knihkupectví. 


V noci z 2. na 3. června 2004 pak Josef Formánek za výlohou pražského knihkupectví Neoluxor na Václavském náměstí za přítomnosti veřejnosti napsal za 11 hodin a 19 minut svou druhou knihu. Tu první - román Prsatý muž a zloděj příběhů - přitom psal sedm let. Tomu říkám extrémy :-) 

"Poté, co média oznámila dvojnásobný světový rekord, mne překvapilo množství reakcí. Nadšených i zamítavých. Jedna paní dokonce přišla ještě během mého psaní k výloze knihkupectví na Václaváku a přitiskla na sklo papír se slovem PROČ?" :-)
(z autorova doslovu)


Knihu kouzelně ilustroval Dalibor Nesnídal - 
Formánkův dvorní ilustrátor, a to také v časovém limitu. 


Příběh a okolnosti vzniku této útlé knížečky jsou asi zajímavější než samotný text, ale protože je Josef Formánek výborný a vtipný vypravěč, který umí velmi dobře pracovat s jazykem, nudit se určitě nebudete ...


:-)


Je to nenáročná, milá a příjemná oddechovka, kterou v pohodě zvládnete přečíst za půl hodinky někde u kafe v kavárně a po přečtení ji odložíte s úsměvem na tváři :-)
Jsou chvíle, kdy i tohle bohatě stačí ...Vydal Smart Press, s r.o., Praha 2007.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji Vám za návštěvu a za všechny Vaše milé komentáře :)