středa 12. března 2014

Mixujete?Jestli máte rádi müsli a sušené ovoce a oříšky, mám pro vás skvělý tip ...

Někteří z vás už možná znají dvojku bývalých spolužáků z vysoké školy, kteří v roce 2009 spustili pod značkou MIXIT  do té doby nevídaný projekt a začali v tubusech ozdobených logem s roztomilým žlutým ptáčkem nabízet lidem možnost namixovat si vlastní směsi zrní.
Těm z vás, kteří o Mixit nikdy neslyšeli nebo i slyšeli a zaregistrovali, ale stále neochutnali, nabízím malé nahlédnutí pod pokličku, respektive pod víčko tubusu ...

Provotřídní suroviny od špičkových českých i zahraničních dodavatelů, adrenalin v podobě možnosti vlastního mixování směsí a bezkonkurenční přístup k zákazníkům jsou to, co Mixit naprosto explicitně vystihuje.

Je to opravdu to nejlepší, nejbáječnější, nejchutnější a nejkrásnější müsli a sušené ovoce na celém širém světě :)

Posuďte sami 
(škoda, že to jde jen očima a že vám nemůžu zprostředkovat i chuťový vjem :-)... na tomhle opravdu ujíždím - mrazem sušené (lyofilizované) jahody, maliny, ostružiny, kiwi a broskev ...


... klasicky sušené mango, rozinky a ananas...


... na talířku sušená jablka, mango, meruňky a goji, v sáčku kiwi, angrešt a černý rybíz ...Vedle možnosti vytvořit si vlastní směs müsli nabízí Mixit také své hotové mixy s velmi vtipnými názvy, vystihujícími podstatu dané směsi (Medvídek Pú -kanec, Dr. Mačatý,  Čoko-ládování nebo Pepek Bezlepek). Hotové mixy mají vyvážený poměr surovin (některé přímo sestavili  výživoví odborníci) a pro začínající nebo nerozhodné míchače mohou být skvělou alternativou prověřenou milióny chuťových buněk spokojených zákazníků a lety mixovací praxe.
Některé z nich jsem samozřejmě také vyzkoušela, např. směs Do plavek, Cvičme v rytme nebo Nahoď batoh jsou skvělé, z ovocných mixů jednoznačně vede Velké křupavé ovoce, což je naprosto luxusní záležitost. U ostatních hotových mixů pak mám  povětšinou malý problém s nějakou nežádoucí ingrediencí a než bych ji ze směsi měla vybírat, dávám raději přednost vlastním mixům a mixuju jak o dušu :-)


Postup je přitom velmi jednoduchý - v případě müsli si vždy vyberete cereální základ, do něhož pak postupně dle vlastní chuti a fantazie přidáváte sušené ovoce, oříšky či něco navíc. Systém vám ingredience hází do tubusu, hlídá množství a celkovou váhu mixu a zároveň ukazuje cenu směsi. Stejný postup je u kaší, kdy si zvolíte základ (kaše ovesná, jáhlová nebo rýžová) a pak dle libosti opět přihazujete, na co máte chuť. 
Chcete-li si namixovat vlastní směs ovoce nebo oříšků, je to jednodušší - házíte a házíte, dokud vám na obrazovce nevyskočí upozornění, že je tubus plný.
Suroviny jsou opravdu kvalitní, müsli není zapékané, není v něm zbytečný tuk, cukr ani obilný odpad a když si uděláte třeba jahodové a malinové, zaručuji vám, že v něm nebudete mít jako v obchodě dvě jahody a tři maliny celkem.

Báječné je, že si u vlastních mixů můžete vybrat obal (a tedy design), ve kterém vám směs přijde. Mixiťácké tubusy mají kvůli vnitřnímu hliníkovému výlepu atest na uchovávání potravin, takže je pak můžete dále využít např. ve spíži. Na svém blogu pak Mixit uvádí i několik další možností, jak s prázdnými tubusy naložit, protože obaly nejsou vratné. 
Tubusy jsou ale stoprocentně recyklovatelné, takže je můžete normálně vyhodit do tříděného odpadu jako papír/tetra pack a plast. Ale pokud jich doma nemáte už třeba 158 968, zcela jistě pro ně uplatnění najdete - já v nich kromě některých trvanlivých potravin (těstoviny, luštěniny, piškoty) mám taky nitě, knoflíky, šňůrky, korálky, bavlnky, J. hřebíky a šroubky a Eli pidi hračky nebo pastelky.


... malé tubusy slouží pro mixování suchých plodů - oříšků a ovoce ...
... nabídka je tu sice o něco menší než u větších tubusů, ale zato jsou parádně vymazlené ...


... ukázka tubusů, ve kterých vám přijdou hotové mixy müsli 
a také vaše vlastní mixy müsli nebo kaší ...
... jejich velikost je pro nováčky opravdu překvapující, gramáž těchto velkých směsí bývá zhruba okolo 700 g (samozřejmě v závislosti na zvolených ingrediencích) 
a jsou FAKT obrovské (pro představu srovnání s běžným balení džusu)


... grafik si na tubusech opravdu dal záležet, letos se do nabídky vrátil oblíbený cibulák ...


Tubusy vám přijdou úplně plné a protože Mixiťáci směsi balí do igelitových sáčků ve vakuu, může se vám pak snadno stát (tak jako mně už mnohokrát), že po vysypání müsli do tubusu vám ještě pěkná porcička zůstane v sáčku ...


... malá ukázka müsli směsí ...
... na prvním obrázku druhé zleva je směs mrazem sušených malin, jahod, ostružin, černého rybízu a banánu alias Velké křupavé ovoce ...
... první zprava je jáhlová kaše s malinami ...


Další vtipná vychytávka je, že si svůj vlastní mix můžete sami pojmenovat a v Mixit vám na tubus vystřihnou krásnou etiketu s přesným obsahem směsi, včetně jejích nutričních hodnot či data minimální trvanlivosti.

Co se týče opravdu výborného sušeného ovoce, nabídka je velká a  Mixit nabízí jak to klasicky sušené (ananas, banán, brusinky, datle, fíky, goji, jablko, mango, žlutý meloun, meruňka, moruše, papaya, physalis, rozinky, švestka, višně), tak to lyofilizované - tedy sušené mrazem (angrešt, banán, broskev, černý rybíz, jahody, kiwi, maliny, mango, ostružiny a physalis). 
U každého druhu je přitom uvedeno, jaké má účinky, jaká je země původu, zda je bez přidaného cukru (což je převážná většina, uměle přislazené jsou jen klasicky sušený banán, brusinky, švestky a višně) nebo zda je vhodný pro bezlepkovou dietu.


Jako malý bonus Mixit nabízí i vlastní čokolády  - sice jsou poměrně drahé, ale vzhledem k množství (250g) a kvalitě je cena s jedním přivřeným okem adekvátní :) Aktuálně mají pět druhů - čtyři jsou ze 70% kvalitní čokolády, a to s příchutěmi Chilli con pekan, Banán v jahodě, Malina do červena a Mačokoláda se zeleným čajem Matcha. Absolutní novinkou je pak bílá čokoláda Rybíz na bobech s drcenými kakaovými boby a lyofilizovaným černým rybízem aneb mé prosby byly vyslyšeny :-) Hořké čokolády totiž moc nemusím, radši si pochutnám na mléčné nebo právě bílé  - ano, já vím, jsem čokoládový barbar :-)

V nabídce jsou také originální müsli tyčinky - Mixitky (v příchuti Goji-espresso-čokoláda a Datle-fíky) a nově také čokoládové a malinové sušenky.

Vedle klasického doručení Českou poštou nebo PPL můžete využít i možnosti osobního odběru - síť odběrných míst po celé republice je opravdu široká.

Mixit je prostě skvělá záležitost, která vám bude chutnat a bude vás bavit, 
protože lehký adrenalin při vlastním mixování se zcela jistě dostaví :-) 
Zkrátka, když ho jednou vyzkoušíte, jiné müsli už chtít nebudete! 
A ne, přísahám - skutečně od nich za tuto průhlednou reklamu nemám slíbenou extra zásilku gratis,
tohle vám podepíšu jen z vlastního přesvědčení a s čistým svědomím :-)

Opravdu ho vyzkoušejte, stojí za to a vaše chuťové pohárky vás za to budou milovat :-)

Díky, že jste dočetli až sem a kdyby vás cokoliv ohledně Mixit a mixování zajímalo, dotazy směle do komentářů ...


4 komentáře:

 1. Můj mix je na netu!!! ;)

  Čest jeho památce....už jsem ho totiž celý snědla :D

  OdpovědětVymazat
 2. Mixit neznám.... ale zajímavé:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli máte müsli ráda, můžete vyzkoušet, opravdu chutná skvěle :-) A to jejich sušené ovoce je fakt 1 :-)

   Vymazat

Děkuji Vám za návštěvu a za všechny Vaše milé komentáře :)